| georgiana2295 a întrebat:

mi-a ramas o galeata de var culoarea albastru deschis. As putea sa adaug alta culoare pentru a obtine crem?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu merita!
Vopselele ce trebuie adaugate te costa mai mult decat o galeata noua de var.
In plus, nici nuanta deschisa nu poti obtine daca ai deja albastru.

Prepari o galeata noua de var, amesteci galben ocker si e gata culoarea crem!
Te costa mai putin si ai ceea ce doresti.

| sierra1 a răspuns:

Probabil dacă bagi maro la greu și eventual o mai diluezi cu alb

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cu portocaliu si alb vei ajunge la crem.

| mlfz13 a răspuns:

Buna, da. Portocaliu foarte deschis. Sau portocaliu si ulterior mai deschizi cu alb.