Întrebare recomandată | claudia5fabules a întrebat:

Ne-am hotarat sa ne luam un apartament mai mare, ca sa aiba si copilul camera lui. Atat parintii mei cat si ai sotului au spus ca ne ajuta financiar. Nu stim ce sa facem - sa luam apartament intr-un ansamblu rezidential de la dezvoltator, sa luam unul intr-un bloc vechi sau sa luam unul scos la licitatie dupa ce a fost executat silit?

Răspuns Câştigător
| niculita4tpu a răspuns:

La cele executate silit cred ca trebuia sa ai toti banii (fara credit), dar am citit aici http://www.rezidential.net/apartamentele-executate-silit-cu-25-mai-ieftine ca sunt mai ieftine cu vreo 25%. In primul rand trebuie sa analizezi facilitatile fiecarui apartament (realibilitat, parcare, securitate), zona (scoli, parcuri, transport) si pretul. Succes!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uff, this is complicated: luati ceva nou, care poate sa aiba n-spe defectiuni ascunse, sau ceva vechi "purtat", care nu are nimic ascuns, in afara de faptul ca a fost purtat prea mult?
Nici nu zici unde, in ce localitate, in functie de asta poate ai gasi niste alternative atractive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atentie, la apartamentele executate silit, sint citeva capcane. In primul rind, se face licitatie. Suma se poate ridica la mai mult decit merita. Se plateste o taxa de licitatie care nu este returnabila. Apoi, s-ar putea sa primiti odata cu apartamentul si datorii uriase. Ca sa nu mai spun ca vor fi greu de evacuat daca nu au unde merge. Nici executorul si nici politia nu au ce le face. Si inca altele ascunse.

| nicusor55 a răspuns:

Un apartament rezidential cel mai bine