| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Buna.Oare stikerele autoadezive de decor se pot pune pe gresie? Si cat rexista in timp? Am o bucata de gresie ciobita in bucatarie si m-am gandit sa pun stiker. Am incercat cu chit, dar nu arata bine, iar ca sa o schimb, model cum am eu nu se mai gaseste.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie reparat cu chit de "fuga", folosit intre gresie/faianta, colorat in culoarea adiacenta al gresiei.
Stickerele autoadezive se desfac repede, fiindca se spala des gresia.

| Ochialbastri99999999 explică (pentru Bula):

Multumesc. Dar ce e ala chit de "fuga"

| Bula a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

E pasta cu care se umple dustanta dintre placile de gresie /faianta.

| VoidEternal a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

Kit de rosturi.

Eu am in baie, puse de soția mea pe pereți niste stickere foarte groase plastifiate și cu adeviz puternic, speciale pentru a fi lipite pe ceramica. Cu genul asta de stickere nu cred că vei avea probleme.

| iulia0514 a răspuns:

Nu rezista foarte mult având în vedere că gresiaa va vi spălată cel puțin de 5/6 ori pe săptămână dacă nu o speli foarte mult atunci nu o sa ai probleme lipiciul acela e destul de rezistent

| floruits a răspuns:

Bună!

Stikerele auto adezive se pot pune pe gresie și rezistă mult timp.