| TheDarkDragon a întrebat:

Plzz help me! Am varsat spirt pe lemnul dela canapea, si nu m-a interesat.Cand am intrat in camera, se uscase, si era alb acolo unde a curs.Cum pot sa curat, plz.

6 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Nu mai poti curata cu nimic pentru ca s-a ars lemnul de la spirt...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Reactia de,, ardere,, a spirtului asupra lacurilor este ireversibila, nu mai poti face decat sa cureti cu un smirglu fin locul, plus 2-3 cm mai mult decat pata si sa aplici un lac de aceeasi nuanta.

| TheDarkDragon explică:

Ma ucide maicamea daca vede rolling on the floor)))

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Nu mai ai ce curatalaughing eventual sa te apuci de vopsit, deoarece spirtul a scos si mama culorii afara din lemnul alalaughing

| BigCode a răspuns:

Nu se poate cureți deoarece spirtul, care este un alcool a dizolvat stratul de lac de pe lemn. Ce poți face este sa lăcuiești din nou lemnul

| denisman a răspuns:

Nu poti curata deoarece sa luat lacul sau vopseau si trebuie redat cu lac sau vopsea!