| Sebi_Glumetu_1987 a întrebat:

am o masina de spalat Indesit wixe127. de ceva timp la turatii mari, cand este incarcata se aude o bataie. cand invarte goala nu se aude. cand invart cu mana cuva parca ceva se rostogoleste in spatele ei. de asemenea la busonul colector de jos am gasit fasii si bucati mici de plastic alb. sa aiba legatura?
mentionez ca nu am suprasolicitat niciodata masina nici dpdv al incarcaturii, nici al folosirii (adesea o folosesc 1 data pe saptamana, max de 2 ori). multumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca e noua ai verificat daca ai scos acele suruburi din spate?

| relian a răspuns:

Sint doua chestii pentru care se aude acel zgomot.1-cuva sa slabit cumva din ce este prinsa, aici depinzind de marca model etc si 2- pentru ca hainele sint asezate in cuva sau stau acolo neuniform si asa se intimpla apar vibratii ca nu-i cuva echilibrata.Concluzia este ca asa face, bagi ceva prea mare la spalat in cuva si cind stoarce, ca atunci se roteste f rapid se dezechilibreaza.Nu ai cei face decit sa nu mai speli chestii f mari.Cind e goala din ce ai spus si tu nai probleme.Deci asta e chestia ca e cuva ori prea plina ori cum am spus haine lucruri prea mari care fac sa stea mai mult intro parte mai putin in alta si cuiva nu este echilibrata chiar de se roteste la citeze mari, deci nu poate echilibra nicicum pentru ca lucrurle inauntru stau cum am spus.

| Peridava a răspuns:

Poate nu este asezata perfect orizontal. Si atunci, cuva atinge peretii masinii.