| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna seara...de 2 ani am o usa cu model din sticla iar in timp ce faceam vuratenie din greseala am aruncat peria de pieptanat in geam si s-a crapat, iar acum cum tot deschid si inchid usa se crapa mult mai tare, vreau sa il schimb dar nu stiu cat costa un geam la fel si daca se poate schmba. In jur de cat ar costa un geam sau mai bine cumpar alta usa?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Interesant mod de a face curatenie! Nu as dori sa fiu prin camera ta cind o faci!winkinghappy
Geamul trebuie sa se poata schimba, odata ce a fost pus pe usa. Cel mai bine e sa gasesti pe cineva care sa il demonteze, sa mergi cu el la geamgiu, si atunci vei afla exact cit te costa. Pentru ca preturile pot varia destul de mult, in functie de grosimea geamului, de faptul ca e sablat sau nu (acel geam prin care nu se vede), sau daca sticla geamului are un anumit model.

| XxBlueRosexX explică (pentru cristi202):

Peria cazuse pe jos si ma tot incurca, am vrut sa o arunc pe un scaun care era langa usa dar din pacate am nimerit usa pentru ca am aruncat-o fara sa ma uit unde ajunge

| cristi202 a răspuns:

Eu te inteleg, insa tot nu as sta intr-o camera pe unde obiectele sunt aruncate, in orice fel ar fi ele aruncate.happyhappy Oricum, peria a "zburat" bine, daca a reusit sa crape geamul de la usa...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Singurul lucru pentru a te lamurii este sa masori geamul, mergi cu dimensiunile la geamgiu, iar el, in functie de modelul si grosimea pe care o vei alege, iti v-a spune pretul.In nici un caz nu poate fi mai scump decat usa.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Daca e geam simplu, depinde de grosime. Ajunge cam pana in 200 de lei.
Daca vrei cu desene, cu minuni, de-aia semitransparenta, probabil te ajunge mai mult.

| tr3ig a răspuns:

Depinde de grosime. eu am dat pe un geam de 50-160 si 4 grosime 700 de mii

| ioana21S a răspuns:

Depinde cat de mare e geamul de la usa.
Aprozimativ 100 lei.(geam normal schimbat). Bafta!

| Assu53 a răspuns:

Costa mai mult geamul decat usa in sine big grin... depinde ce tip de geam este happy

| ovy7 a răspuns:

Nu stiu cat te-ar costa sa inlocuiesti geamul, dar pot sa iti zic sigur ca nu e nevoie sa cumperi toata usawinking. Fa o comparatie, daca un parbriz pentru masina costa pana la 400 Ron, geamul tau de la usa, fie el si mat sau cu model nu poate fi mai scump de 100 Ron, in cel mai rau caz. sper ca am fost de ajutorwinking