| spaiNNcs a întrebat:

Este vorba despre o masina de spalat cu butoi si anume Siemens siwamat xl 544, a functionat fara probleme aproximativ 1 luna, insa acum are o problema mai exact cand o pornesc pur si simplu se pune singura pe pauza si trebuie sa incerc de cateva ori pentru a porni normal, uneori ma chinui cate 5-10 minute pana isi da drumul. In rest masina functioneaza perfect doar ca e sacaitor sa tot stau sa apas pe start de atatea ori pana o ia din loc. Am auzit ca se pot reseta insa nu vreau sa o stric de aceea va cer parerea. Totul a inceput de cand sotia a uitat sa bage detergent si in loc sa o puna pe pauza a scos-o din priza. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu am inteles: in ce faza se pune pe "Pauza"?

Incearca sa pui masina pe simpla clatire, urmata de centrifugare.
Urmareste atent care faze le executa si la care se opreste in "Pauza".

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca e in garantie poti merge la magazin si vezi daca nu o pot repara ei. Nu mentionezi ce a facut sotia, spui ca brusc a inceput sa faca figuri.

| spaiNNcs explică:

Nu mai este in garantie..cum as putea sa dau un reset sau orice altceva?!