| Ioana_Andrei_1998 a întrebat:

Se poate ca un catel care a fost bolnav de parvoviroza si care a fost tratat cu perfuzii si antibiotice sa se imbolnaveasca din nou? Va intreb pt ca in prima zi in care mi am dat seama ca e bolnava ii chioraia burta,nu manca, nu bea apa; era bleaga.iar acum doar ii chioraie burta, dar mananca

1 răspuns:
| katy a răspuns:

Posibil sa fi facut o indigestie. daca o perioada nu a mancat, ii trebuie timp stomacului sa se obisnuiasca iar la ritmul normal.parvoviroza se poate face din nou si e o boala destul de urata, poate duce la moarte.intreaba si medicul pentru cateva sfaturi mai benefice si sigure. daca abia a terminat tratamentul, inseamna ca inca e in stadiul de recuperare, organismul o sa isi revina treptat