| Cami2003 a întrebat:

Buna!
Stau la căminul studențesc și am o problema. Am crezut că e de la chiuveta. Am spălat in cursul zilei de azi câteva linguri in chiuveta din camera și am crezut că apa de pe jos era din cauza faptului că am stropit. Însă, mi se pare că se scurge de undeva, dar când las apa să curgă mai multe minute, nu se scurge nimic pe nicăieri și nu știu care ar putea fi problema. Am anunțat problema la administrație și se pare că marți ar putea veni cineva să vadă și să încerce să rezolve ce se poate. Până atunci, as dori sa știu, daca se pricepe cineva, sau daca a mai plătit cineva ceva similar, de unde s-ar putea scurge apa? Cum am mai zis, daca las apa să curgă și mă uit sa vad daca e ceva spart la chiuveta, nu observ nici măcar o scurgere.
Va mulțumesc!

1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Stai liniștit și nu umbla la chiuvetă. Poți fi acuzat că ai stricat ceva. Dacă a zis că vine marți, așa rămâne. Altfel poți plăti din buzunarul propriu reparația, piesele, manopera etc.