| Cami2003 a întrebat:

Buna!
Am o problema la chiuveta. Când pornesc robinetul pentru apa calda, nu curge apa deloc, nici calda, nici rece. Am anunțat la administrație (stau la cămin), au venit și n-au făcut nimic!
Și mereu trebuie să-mi încălzesc apa la fierbător. Oare care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Problema este ca nu mai e apa. Dar altundeva ai apa, vad spui ca incalzesti, deci apa rece curge, desi tu ai spus ca nu.

Ori au inchis apa pe linia aia de undeva jos, ori robinetul ala este defect, nu mai deschide.
Daca tu platesti acolo chirie, atunci sunai, spune-le sa rezolve problema, ca de aia platesti banii aia, nu sa stai sa incalzesti tu apa.

| Standt a răspuns:

Mai cheama-i. Daca nu, anunta-i ca vei plati mai putin, ceea ce ar costa apa calda si rece. Sau numai calda daca cea rece curge cand nu pornesti apa calda.