| Comanescu_Izabela_1990 a întrebat:

O mica problema legata de o scurgere la baie la chiuveta. Mai precis, dupa ce am oprit apa de la robinetul principal am schimbat bateria de la chiuveta. Toate bune si frumoase doar ca dupa ce am repornit instalatia la robinetul de sub chiuveta sau robinetul sublavor, am inteles ca se numeste, a inceput sa curga. Nu pe la garnitura ci pe la robinet..si doar cand este in pozitia deschis. Vreun sfat? Am gresit cu ceva? Cum pot face sa remediez, va rog?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate rozeta de la robinet si vezi daca este cumva slabit obertainul. Daca da, strange-l cu grija.

| xerxes1 a răspuns:

Observi exact pe unde curge, demontezi tot si remontezi cu un plus de atentie.
Forta de strangere este critica.Prea mult distruge garniturile prea putin picura.
Cam dupa 10 baterii inlocuite o sa-ti iasa din prima.

| Comanescu_Izabela_1990 explică:

Problema e ca nu curge pe la garnitura. Dupa ce am montat bateria si la robinetul sublavoar nu am facut decat sa deschid acel robinet. Dar voi incerca si asa si vad ce se intampla. Nu sunt vreo profesionista dar am mai facut asta si in alte apartamente unde am stat cu chirie si nu a fost problema. Multumesc pentru ajutor.