| Maxx23 a întrebat:

Stau la sat, e un teren de vânzare peste drum la mine dar cere 3000 euro, are 700 mp. Merită prețul ăsta? Nu are apa, curent, nimic. Pământul e praf.Ați da 3000 euro pe un teren mic la sat? Proprietarul nu vrea sa il dea mai ieftin

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Maxx23 explică (pentru XKronstadt):

De ce merita? Mama zice ca nu.

| oz_1736 a răspuns:

Depinde de distanta pana la oras, deschiderea la strada si ce vrei sa faci acolo. Daca faci casa sau esti aproape de oras si il vinzi, merita. Daca faci gradina sau sau e mai departe de 5 sau 6 km de oras si vrei sa-l vinzi, nu merita

| mihai69 a răspuns:

Poate să merite, poate să nu.
Depinde de mai multe chestii:
- e în intravilan? dacă da, e o zonă bună, căutată?
- ai utilități aproape?
- ai drum de acces?
- e curat, sau groapă de gunoi?
- etc.

| Maxx23 explică (pentru oz_1736):

E aproape de mine peste drum, e pe strada principala. Dar problema e ca terenul e praf. Pământul e slab. Mama zice ca nu merita.

Răspuns utilizator avertizat
| Maxx23 explică (pentru mihai69):

Vreau ca să fac casă, e aproape de mine peste drum. Dar nu are nimic. Nici curat nu e. Terenul e micuț la 700 mp.

| Maxx23 explică (pentru XKronstadt):

Și eu zic că merită dar mama exagerează că prețul e mărișor. I-am spus ca sunt alte terenuri mai scumpe și unele rele la preț dublu peste 5000 euro. Asta costa 3000 euro, e okay pentru mine. E suficient la 700 mp.

| Nume6 a răspuns:

Ţie ţi se pare scump la 3000 de euro? Cu cât vrei cu 20 de milioane? Mi se pare suficient. Contează și în ce judeţ e, în ce sat. Cu 3000 de euro e de pomană, se pare că omul are nevoie de bani, eu zic să il cumperi cu cei care au nevoie de bani faci treaba.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru XKronstadt):

30.000 de euro. In ce oras? Bucuresti? Cluj?
Nu iti vinde nimeni un pamant cu 30.000 de euro intr-un sat uitat de lume.

| Maxx23 explică (pentru Nume6):

Nu, nu mi se pare scump.

| JicaContra a răspuns:

Cauta o firma de imobiliare care acopera zona
plateste o evaluare... REALA
alta solutie NU EXISTA, efectiv poti sa dai 3000eu acum si sa se extinda orasul si peste 10 ani sa il dai cu 30mii eu, sau sa plece toti si sa scada in rautate

Răspuns utilizator avertizat