| Maxx23 a întrebat:

Vreau să cumpăr un teren pentru casă. În spatele casei în care stă mama e de vânzare, mai e unul de vânzare peste drum la noi, se afla pe strada principala, trec tot felul de mașini. Stau la sat. Pe care teren l-ați alege? Cel de pe drum de noi sau cel din spatele casei tale?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In spatele casei, mamei tale.
Din toate punctele de vedere este mai bine, protectie, siguranta, comunicarea cu ai ti, ca pot avea grija de ambele curti si acse, doar printr-o poarta comuna, in fundul curtii.

| Freya1 a răspuns:

E ok să îţi iei un teren mai în spate puţin ca să nu ai prea multă gălăgie şi praf, dar în acelaşi timp dacă este lângă strada ai şi un acces mai bun mai ales atunci când construieşti (să îţi aduci materiale etc).
Sincer dacă ar fi după mine nu mi-aş lua teren fix lângă ai mei, dar na fiecare cu deciziile lui.

| JicaContra a răspuns:

Daca ala din spate are acces la drum, atunci EVIDENT ca ala
e mai liniste, mai putin praf, mai ferit, si presupun ca si mai ieftin sa nu stai la strada, iar peste toate astea, si mai sigur... am auzit de camioane care au ajuns in casele oamenilor

in plus, o sa iti faci o poarta, si te poti duce la mama ta, direct, fara sa treci strada printre masini, si fara sa te vada barfitorii de vecini