| silviu03 a întrebat:

Stiti ce planta nu creste la intuneric? feriga graul zfinul zmeurul, pana pe 11.11. 2012 duminica! Va rog!

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Plantele verzi au clorofilă și fac fotosinteză și au nevoie de lumină.

3 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Nici o planta, nu poate creste fara lumina binefacatoare a Soare-lui

| Chillcs a răspuns:

Nici o planta nu creste in intuneric, fiindca toate plantele au nevoie de Soare pentru a face fotosinteza, care este unul din cele mai importante procese de hranire ale plantei.
Deci nici feriga nici graul si ce ai mai zis acolo nu cresc la intuneric.