| simo80 a întrebat:

stiu ca e prea devreme sa va intreb, dar pot scoate prin mai plantele de interior afara toata vara si ma refer la dracena, yucca, hibiscusul, calatheea ficusii spatifilum si altele? le pot? sau nu

1 răspuns:
| catina a răspuns:

Buna! Florile de interior se pot scoate afara primavara atunci cand noaptea temperatura nu scade sub -5 grade. Eu fiind din Bucuresti noptile incep sa fie mai calde incepand cu prima decada a lunii aprilie si le scot atunci.Am grije ca pana se adapteaza cu lumina de afara sa nu le pun in plin soare si le asez pe langa casa le feresc de vreo bruma daca scade temperatura si nu sunt pe faza. Catina