| ioanapiticot a întrebat:

Buna happy stiu ca intrebarea mea este cam stupida, dar va rog ajutati-ma as vrea sa gatesc ceva delicios dar nu stiu ce. Voi ce gatiti?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Gatesc in functie de materiile prime.
Acum ca suntem in post, gatesc tocanita de cartofi/fasole pastai la borcan/sarmalute cu ciuperci/paste cu sos/fasole boabe/pilaf de post.
Pentru sot si baiat, am facut piftele/ciorba de perisoare/si ardei umpluti.
Daca ai materie prima, poti face ce iti trece prin cap...
O zi b una sa aihappy

| UltraLex a răspuns:

Ciuperci umplute sunt super bune si usor de facut paste de toate felurile la fel le fierbi si faci un sos de rosii sau branza si il adaugi peste oua umplute...