| anonim_4396 a întrebat:

TPU! as vrea pareri despre canapele cu sezutul umplut cu puf de gasca. ma intereseaza daca puful se taseaza in timp. merita sa-mi iau asa ceva? m-am asezat pe o astfel de canapea si e foarte confortabila, dar nu stiu cat timp ramane asa. pernele de sezut sunt detasabile si se pot spala, dar oare cum arata dupa? rog raspuns daca stiti! multumesc.

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Puful nu se taseaza, pernele nu se spala acasa ci se duc la curatatoria chimica, de unde le iei perfect uscate si fara urme de acarieni pentru ca sunt distrusi de solutiile de curatat.