Întrebare recomandată | xDanyxDany a întrebat:

ce slefuitor e mai bun? slefuitor cu banda, slefuitor orbital, sau slefuitorul cu vibratii?

8 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Depinde pentru ce scop.

| CodrutEnergy a răspuns (pentru Blamely):

A sunat cam aiurea.
tu ce cauti pe aici? nu prea te vad gospodar laughing) de-aia am si comentat, expert slefuitor.

| LIN2010 a răspuns:

Toate sunt foarte bune,depinde ce vrei sa slefuiesti, cel cu banda este cel mai bun daca vrei sa slefuiesti o suprafata de lemn pe fibra, daca vrei sa slefiuesti o placa metalica atunci cel mai bun este cel orbital, iar cel cu vibratii este ideal pe suprafete mici sau mai greu accesibile, restul ramane la latitudinea fiecarui utilizator.Respecte

| xDanyxDany explică (pentru LIN2010):

Pai eu as vrea sa slefuiesc o camera de 40 mp, stiu ca e mare si tocmai de asta va cer parerea, peretii si tavanul sunt dati cu glet, eu as vrea sa depun cat mai putin efort si sa gat cat mai rapid. Am vazut la alti muncitori ca aveau de acela cu vibratii si dadeau de vreo 3-4 ori inacelas loc cu el...

| Bogdantpu98 a răspuns (pentru xDanyxDany):

Cel cu vibratii zic eu

| CodrutEnergy a răspuns (pentru Bogdantpu98):

Bai copile ce stii tu de slefuitoare la 16 ani ai tai?

| Vartolomei_Marionela_Si_Ioana_1972 a răspuns:

Toata sunt bune daca stii cum sa le folosesti si sa citesti instructiunile

| Inteligentulextra13 a răspuns:

Eu cred ca e slefuitorul cu banda!