Întrebare recomandată | ClauuuCRX a întrebat:

Cu ocazia de 1-8 martie am luat cateva buchete de trandafiri, mai exact 9 buchete. Cum ii pot pastra mai multe zile, mai exact pana joi, fara sa se ofileasca? Adica i-am luat din timp ca nu o sa mai imi fac drum in oras prea curand si am fost nevoita sa iau de acum. Va rog vreau un raspuns. Multumesc.

Scuzati daca am pus in categoria gresita...

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

In semiintuneric, cu putin zahar in apa.
Ideal insa e sa fie proaspat cumparate, florile sunt ca si piinea, nu tin mult. Pentru orice ocazie, un simplu buchet de flori merita un drum in oras, chiar daca acest lucru iti ia ceva timp (il programezi impreuna cu altele ce le ai de facut in oras).

| Mihaela1964 a răspuns:

Tine-i in beci, fiecare buchet pus in cate un borcan cu apa rece.Nu scoate ambalajul buchetelor, ci ridical putin peste gura borcanelor, astfel incat sa nu se strice.Nu uita sa le schimbi apa zilnic.

| Tereny a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, pai le pui in apa si le ti la racoare, undeva... la geam. Si schimbale apa in fiecare zi