| anonim_4396 a întrebat:

mai revin cu o întrebare despre agricultura, deci astăzi am plantat vita de vie despre care am spus in alta întrebare, însă nu toată, deci cam 3 metri liniari de vita de vie am plantat sa văd dacă se prinde. In cât timp ar trebui sa se prindă? Gen in cât timp ar trebui sa se ofilească dacă nu a fost plantata bine? Am plantat o cantitate așa mica doar sa văd dacă am făcut bine ce am făcut, (am pus și suportul)

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Ai plantat vita de vie vara?laughing Daca ai vitna de vie in ghivece atunci nu conteaza cand o plantezi, adica in afara de iarna poti planta oricand.Deci nu se ofileste nicicum, asta daca ai avut-o in containere.Dar la 3 metri cate vite crezi tu ca poti pune? Asa ca idee ar merge max 3 vite laughing deci ce cantitate spui ca ai plantat si ce fel? Ma refer vitele cum erau, fara sa fie la ghivece sau cum erau?