Întrebare recomandată | Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a întrebat:

Mi-am achizitionat o piscina si am observat ca dupa cateva zile se formeaza alge pe fundul piscinei si se coloreaza apa. Nu as dori sa schimb apa foarte des asa ca as dori niste sfaturi despre cum sa scap de alge si murdarie dar fara filtre.

7 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Singura rezolvare este cu solutii pe baza de clor, dar nu sunt foarte sanatoase pentru corp, din acest motiv exista sistemele de filtrare.Respecte

| Zoey112 a răspuns:

Ca sa cureti apa de piscina foloseste clor

| youmail a răspuns:

Solutii pe baza de clor, incetinesc aparitia algelor si a micro-organismelor in piscina.

Uite si aici un articol complet de solutii pentru piscina:
http://www.magazin-piscine.com/tratare-completa-a-apei.html

| marktheshark a răspuns:

Incerca cu clor poate reusesti

| Zapkitu a răspuns:

Exixta niste aparate de filtrat apa ca intr-un acvariu. Cumpara unu din acela si totul o sa fie ok.

| ancaemilia a răspuns:

Pue clor in piscina asa are si vencinul meu si imediat dispare