| Teodora0407 a întrebat:

mi-am pus folie transparenta la terasa, ce pot sa fac sa nu se vada prin ea? Oare autocolantul se poate lipi peste? Ce solutii aveti? Multumesc!

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca vrei o folie prin care sa nu se vada, nu pui folie transparenta...
Sa pui autocolant pe folie? As vrea sa vad cum se face asta, probabil cine a zis nu a pus mana pe o folie autocolanta in viata lui.
La fel cum as vrea sa vad folia aia prin care vezi din interior spre exterior dar nu si invers. Orice folie de acest gen te lasa sa vezi de la lumină la intuneric si niciodata invers. Astfel ca seara, cand aprinzi un bec pe terasa, te va vedea toata lumea, lume pe care tu nu o vei putea vedea.
Deci solutia e una singura: vrei sa nu se vada prin ea? Pune una opaca.

| cristi202 a răspuns:

Autocolant, fara probleme.

| anonimg a răspuns:

Există autocolant care se vede totul din interior, iar din exterior nu se vede nimic în interior.

| NunuNini a răspuns (pentru anonimg):

Interesant. Vreau si eu sa pun la geamuri. Unde gasesc?

| NunuNini a răspuns (pentru anonimg):

Multumesc!

Sper sa nu uit sa-ti dau un vot folositor cand voi fi "senior". Am citit...

| Teodora0407 explică (pentru NunuNini):

Autocolant pentru geam, gasesti la dedeman magazinele mai mari au, se lipeste usor cu spray de geam! Sunt diferite modele. Poti sa te uiti pe net!

| anonimg a răspuns (pentru NunuNini):

Nu-i problema cu votul; eu fac asta de placere.
Am mai gasit ceva care cred ca gasesti si la magazine de piese auto:
https://www.emag.ro/......DYP9JDBBM/

| NunuNini a răspuns (pentru anonimg):

A, multumesc.
Stiu ca o faci din placere. Dar, il meriti. happy Toate bune!

| NunuNini a răspuns (pentru Teodora0407):

Stiam ca exista, dar la mine la Dedeman nu am vazut. Am cautat in vara. Poate a aparut acum. Multumesc.