| NegruAlb a întrebat:

Cu ce solutii pot lipi rama la ochelari? (s-a rupt deasupra lentilei si banuiesc ca se pot lipi asa incat sa nu se vada). Rama e din plastic. Eu ma gandeam la picatura, dar poate stiti voi alta solutie mai buna.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi folosi Loctite Gel :
http://static.zlacnene.sk/foto/vyrobky/797500/w797484.jpg

Este mult mai BUN decât Picătura!
Găseşti Loctite Gel la super/hiper-market-urile de genul Billa, Real, Kaufland, Cora, Auchan, Carrefour, etc.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca nu te descurci cu picatura, e posibil sa iti curga si sa ii distrugi de tot. Mai bine ii duci la reparat.

| NegruAlb explică (pentru IsabelaIssa):

Am rezolvat cu picatura, se vede doar o pata mica alba acolo unde am aplicat solutia. Momentan tine bine, sper sa nu se rupa cand mi-e lumea mai draga. Nu prea aveam unde sa ii duc la reparat, deoarece erau rupti deasupra lentilei.
Oricum, multumesc pentru raspuns!winking

| Sarcopt a răspuns:

Poxipolu e mai bun, dar ai grijă să nu dai/cadă pe lentilă...o zi bună