| euAnonim100 a întrebat:

TPU!
Mi s-a schimbat de curand contorul vechi mecanic cu unul electronic! Azi trebuie sa dau indexul, dar nu stiu cum se citeste! Va rog sa imi spuneti, daca stiti, cum se citesc noile contoare de electricitate.
Precizez ca sunt pe e-ON Moldova!
Funda!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Vezi ca prima data afiseaza data.anul si ziua, apoi ceasul, apoi indexul, iar in partea de stanga sus, apare un numar18, cand apare acel numar, citesti indexul, asa cum au zis si cei 2 useri..ar fi bine sa te uiti pe o factura de lumina sa vezi ce index ai estimat, asa ti-ai face o parere care este indexul pe care trebuie sa il citesti.
O zi frumoasa sa aihappy

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Citeste-l pana la punct.ce este dupa punct poti rotunji pana la nr intreg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la punct sunt kilowatii consumati.