| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Părerea voastră dintre orașul Galați și Iași? Care este mai frumos și "mai de viitor"?
Vreau sa ma mut (stau cam la mijloc între aceste orașe deci nu este mare diferența dintre locul unde ma aflu acum și între Galați sau Iași deci aici nu ar fi o problema distanta. Personal cred ca Iasi mi-ar place muuuult mai mult și deja simt ca m-as simți mai "acasa" în Iasi fata de Galați. Sincer în Galați doar am găsit o garsoniera mai ieftina decât în Iasi, pe când în Iasi sunt preturile duble la garsoniere. Asta e singurul lucru care m-a făcut sa iau in calcul orașul Galați. La fel și cu apartamentele, sunt mai ieftine fata de cele din Iasi. Probabil o sa mai gândesc. Voi ce ați face? Avand în vedere ca ați lua o locuință la jumătate de preț, daaar nu intr-un oraș cu același prestigiu si probabil nu cu aceleași posibilități de angajare etc. O părere? Muuultumesc!

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Alege Iași. Eu am venit în Iași acum 8 ani ca student și nu am mai plecat. E adevărat că sunt chiriile mai mari, dar dacă ai răbdare și cauți bine poți găsi și prețuri ok. Iașul e un oraș care se dezvoltă încontinuu, e frumos, curat și ai multe posibilități de angajare și de a-ți petrece timpul liber.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Preferabil Iasi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fim serioși Galațiul w un oraș mort, fara viitor, cultura, infrastructura, locuri de munca daca nu lucrezi in port sau la combinat.

| Dismally a răspuns:

Intre cele doua as opta pentru Iasi, este mai dezvoltat si ai mai multe posibilitati. Da, vei plati mai mult pentru chirie dar exista si un motiv pentru asta...

| haileewatson a răspuns:

Niciunul, doua orase moarte fara viitor

| goguPatent a răspuns (pentru haileewatson):

Iasul unul din marile centre universitare alea tarii, un pol pentru firmele de IT, cel mai dezolvatat oras economic din estul tarii pe o regiune imensa e fara viitor? cum vine asta?

| AndreiRzV a răspuns:

100% Iasi!
Alta lume e altceva am fost in ambele orase dar Iasiul e superb!