| XmimiX a întrebat:

Buna TPU...Stiti cumva masuri pentru scaderea volumului de deseuri generate in gospodarie?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Reciclarea deseurilor: clasificarea lor pe tipuri de deseuri si valorificarea hartiei, a sticlei, a metalelor si transformarea resturilor menajere in compost.

4 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Este greu sa scazi volumul de deseuri generate in gospodarie(sa le reciclezi clasificat, nu inseamna sa reduci volumul)deseurile biodegradabile da, se pot transforma in compost, daca locuiesti la curte si mirosul nu deranjeaza vecinii in rest totul tine de cat de multe arunci si de numarul de membrii din acea gospodarie.Respecte

| Own3r a răspuns:

Simplu,le dai foc.

| XmimiX explică (pentru Own3r):

Nu pot sa le dau foc pentru ca fumul pe care il produc poate dauna sanatatii atat mie cat si celor din jur...

| Own3r a răspuns (pentru XmimiX):

Atunci stai cu el in gospodarie