| anonim_4396 a întrebat:

urmează sa ma mut în Constanța cu jobul lucrez în armata ca și soldat gradat profesionist și mi-am luat chirie fără contract fiindcă prin agenție plăteam mai mult să îmi facă contract și la propietar nu am găsit să îmi facă contract ca să poată armata să îmi deconteze banii de chirie. Eu nu am nicio problemă că plătesc toata chiria din banii mei, dar problema e dacă pe cei de la unitate îi deranjează că stau în chirie fără contract, e vreo problemă?

P.S. Chiria e pe termen lung am luat-o de la cineva de încredere. Vreau răspuns strict pe întrebare.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Zic sa discuti cu proprietaru treaba sa iti faca un contract pe calculator cu tot ce trebuie si sa semnati amandoi, banii de la armata platiti pe chirie inseamna economie pentru tine, acum pierzi bani, mai ales e de incredere si o sa iti faca un act acolo se rezolva treaba