| Cosmin3456 a întrebat:

Buna, am o problema! Am stat cu niste colegi si au plecat, in chirie zic. Si acum am ramas singur. Nu am banii necesari sa o platesc. Chiria e prin agentie luata. Ce se întâmpla dacă nu o plătesc?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi dat in judecata, obligat la plata si la chiria restanta se vor adauga si penalitati de intarziere si cheltuieli de judecata si daca tot nu platesti se vor adauga cheltuielile de executare silita. Astfel vei plati mai mult decat chiria neplatita, se poate ajunge chiar cu 1.599 - 2.000 de lei mai mult, depinde si de suma neplatita.

| Cosmin3456 explică (pentru Ioandelasal):

Okay, dar as amana o o Luna doar

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cosmin3456):

In acest caz proprietarul te poate intelege si ar fi bine sa vorbesti cu el sa amne plata chiriei.