| tenshi261 a întrebat:

Va rog sa ma ajute cineva daca poate; am o masina de spalat vase Whirlpool adp 5310 de mai bine de doi ani si nu mai este in garantie. A fost folosita mai mult in ultimile luni si nu mai merge dupa ultima spalare, imi da o eroare. Ledul indicator anulare/oprit clipeste de 8 ori (filtre murdare, furtun evacuare indoit,,,,,) dupa manual as putea sa o resetez apasand pe butonul anulare/oprit, inchidere usa pompa evacueaza apa 1 minunt dupa care masina poate fi pornita din nou, nu merge am scos-o din priza imi da aceeasi eroare. Ce pot face?

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
cheama pe cineva care se pricepe la masina de spalat automata ( care se pricepe cu adevarat, de preferat de la service) deoarece s-ar putea sa fie si o defectiune de soft ( mi s-a intamplat si mie), si trebuie resetat softul.