| Iunona a întrebat:

Vara trecuta o prietena a primit mostenire un apartament in zona Salaj (Soseaua Salaj mai exact) si m-a invitat sa locuiesc cu ea. Sa fiu sincera, am evitat sa ii dau un raspuns pana acum, mi se parea o zona dubioasa, ratb-ul trece direct prin ferentari iar amplasarea in sine este intr-o zona...cam pustie. Doua magazine mici (sau mai bine spus aprozare) si atat. Chiar si populatia parea indoielnica. Acum, prietena mea a finalizat actele si asteapta raspunsul meu. Spuneti-mi va rog..cat de periculoasa este aceasta zona? A locuit cineva pe aici? Imi puteti da o parere? Sunt foarte nedumerita mai ales ca pana acum am auzit numai pareri contradictorii. Si da, inainte sa imi sariti in cap, sunt din Bucuresti dar pana acum am locuit in Tineretului si pe Stefan cel Mare deci nu am avut prea multe legaturi cu aceasta zona.

Răspuns Câştigător
| Silviuuu a răspuns:

Eu am stat in zona ferentari. acolo la capat la zetari. Nu ai motive de ce sa iti fie frica. Mai sunt cazuri foarte rare. in care mai umbla drogalaii noaptea. Dar tu nu ai ce cauta ca fata, singura, noaptea. pe la 2-3 dimineata. afara. nu?! stai linistita, chiar daca se zice ca accea e o zona numai de tigani. si tot asa, nu ai motive de ce sa iti fie frica, sfatul meu este sa te muti la ea. bafta, si zi-ne si noua pana la urma ce ai facut tongue

| Iunona explică (pentru Silviuuu):

Merci. Nu stau pe strada la 2 dar cam pe la 4 jumate-5 dimineata ar trebui sa plec la munca. Si din nou... ajung seara la 10 acasa. Sper totusi sa ai dreptate si sa fie o zona ok.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prietenei tale nu-i este frica tie de ce ti-ar fi? mai documenteaza-te si tu zieto care esti zeita http://www.b365.ro/......6507.html, dai tu sectorul 3 pe 5?

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand si pana cand Stefan cel Mare sau Tineretului sunt in sectorul 3?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Aici ai cam tras de volan stanga, zeita a explicat ca a locuit in acele zone nu ca locuieste si acum, capisci?

| Iunona explică (pentru anonim_4396):

Prietena mea este destul de impunatoare si mai "batranica" decat mine. Cine pare victima mai usor: o fata de 24 care arata de 16? sau una de 36 care arata de varsta ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iunona):

Tu arati de 18 ani, de ce minti, pai nu ne intalnim noi? sa vezi ce mi te urechez laughing Hmmm thinking nu doriti un bodyguard?winking om bun la toate in casa, face mancare, da cu aspiratorul,spala vase, rufe( sa aveti masina de spalat ca altfel imi dau demisia) sparge, emne, bate cuie, etc etc etc etcbatting eyelashesbatting eyelashesbatting eyelashes

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

N-are nimic zona, e foarte bine acolo. Normal ca nu se compara cu zonele unde ai stat tu pana acum dar lasa, e bine... Asa inveti si tu ce inseamna cartierul.

| névtelen a răspuns:

Eu spun ca o experienta in plus nu strica niciodata. Pareri sunt mereu, si pro si contra, chiar daca locul/lucrul/persoana este "perfect" ( am pus intre ghilimele pentru ca nimic nu e perfect, dar pe undeva pe acolo se poate pune laughing ) deci eu spun ca ar trebui sa faci cum crezi tu, cum ti s.ar parea tie mai comod si mai placut pentru tine, pentru ca pana la urma asta e cel mai important, si sincer nu cred eu ca ai sa stai prea mult prin acea zona mai ales cand e frumos afara sau o sa umblii pe la 3 dimineata teleleu pe strazi pe acolo happy, cat despre golani/betivi/drogati si mai stiu eu ce... asta gasesti peste tot nu e vorba ca te aflii in salaj/pantelimon/cismigiu oh go on. deci bafta!

| Iunona explică (pentru névtelen):

Nu am stat decat o zi. Merci de raspuns dar oricat de mult am spune ca fiecare zona are "bune si rele", nu mi s-a intamplat nici la 3 dimineata sa se ia cineva de mine in tineretului iar in singura mea zi pe acolo am plecat satula de texte si aproape fara poseta... sper sa imi poti intelege scepticismul.

| névtelen a răspuns (pentru Iunona):

Inteleg perfect tongue, pai ce pot sa spun, atunci cum crezi tu ca e mai bine happy