| Subaru1982 a întrebat:

Unde pot gasi calorifere second Hand aduse de dincolo?
Prefer din tabla si sa fie aproape sau in zona Arad.

2 răspunsuri:
| TeodorL a răspuns:

Buna! Nu ti-as recomanda calorifere sh pentru ca in cele mai multe cazuri ele sun infundate si de aici pot aparea foarte multe probleme. Ti-as sugera sa cumperi de la Prompt Service si o sa le primesti prin curierat:

www.prompt-service.ro

| Subaru1982 explică (pentru TeodorL):

As vrea daca se poate si o explicație la intrebarile mele. Esti instalator si probabil te pricepi!
La instalația de incalzire centrala, ce diferență e daca pun un vas expansiune inchis,(presurizat) sau unul deschis? Deoarece am in pod un boiler bivalent (2 doua serpentine) trebuie neaparat sa am vas deschis deasupra nivelului de sus a circuitului? Sau e destul daca imi fac un vas presurizat care sa stea langa cazan, si sa las sus de tot un orificiu de umplere a lichidului, cu un respectiv robinet de aerisire?