| keenkee a întrebat:

Vreau sa imi iau un catel, rasa Beagle, doar ca eu stau la bloc si mi-au spus niste cunostinte, ca mai cunosc oameni care aceasta rasa le rodeau mobila si n-au reusit nici cum sa ii dezvete, imi este teama sa nu patesc si eu asa. Si este ok ca aceasta rasa sa stea in casa sau nu este nicio problema?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Eu am beagle si nu roade decat mancare. Poate cand sunt mici au problema asta ca majoritatea cainilor, si daca nu-i educi raman cu obiceiul prost. Accepta sa traiasca in casa dar ca oricare minim 3 iesiri are nevoie.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Toți căinii rod cam orice apucă în primul an. Dacă reușești să-l faci să priceapă că nu e bine, restul vieții nu mai ai treabă cu rosul prin casă.