| NicollNikkyKv a întrebat:

Pe sfarsitul lunii viitoare imi voi cumpara un catel love struck si ma gandeam la beagle sau labrador. Nu sunt hotarata ce rasa sa aleg. As avea nevoie de niste sfaturi pentru rasa beagle.

Daca o sa-mi i-au pe sfarsitul lunii viitoare de ex beagle este prea rece pentru ei, la fel si pentru labradori? Am mai vb cu cinev asi mi-a spus ca mai bine sa-mi i-au beagle in primavara daca vreau aceasta rasa, dar si labradorul. Il voi tine in casa.

Daca il tin in casa cum sa-l invat sa meraga afara sa-si faca treburiel, dar sa se ceara el?

Dau funda la cele mai multe si bune sfaturi!

2 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Beagle este un caine de talie medie. Este un caine de apartament. Nu este nimic daca il iei acum, deoarece cat sunt puiuti ii ti in casa, nu-i lasi afara. Trebuie vaccinati.
Cainii labradori sunt caini mari, ala nu cred ca-l mai poti tine in casa dupa un timp. Am citit pe multe sit-uri ca acesti caini de talie mare trebuie lasati liberi intr-o curte mare. Ei au nevoie de spatiu, sa se desfasoare.
In ceea ce priveste nevoile, pune-i in fata usii un prosop absorbant si fa-l sa faca acolo, asta am vazut-o la o prietena de-a mea. are bichon si nu face mizerie deloc, el stie ca trebuie sa faca pe prosopel. Are locul lui.

funda!

| SayCheaseForAndra a răspuns:

Iata sunt crescatoare de catei si nu iti pot spune decat ca beagle eu rasa frumoasa, de talie maresi sunt foarte greu de avertizatdar uitate pe acest site sa te lamuresti cu poze sfaturi si altele despre rasa beaglehttp://beagle.ro/!
http://www.calificativ.ro/......cid24.html aici este un site cu un mic test pentrulabradori si mai am cevahttp://www.zooland.ro/arhiva/totul+despre+labrador aici ai un site pe care sunt convinsa ca il stii, despre toate animalele
Fundita daca crezi ca te-am ajutat!