| MihaelaTotan a întrebat:

Bună ziua,
Am doi pui de găină,luați de la cloșcă,care nu beau apa,nu maninca și nu merg.
Mă puteți ajuta cu un sfat, vă rog!
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca i-ai luat de langa cloșcă. Ăsta e motivul.
Du-i inapoi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Imi pare rau sa-ti spun, dar in ritmul asta vor muri.Du-i inapoi de unde i-ai luat?

Răspuns utilizator avertizat
| Smmo a răspuns:

Buna, cat au de cand au iesit din ou? Ce ai incercat sa le dai? Ai incercat cu malai amestecat cu apa, eventual mamaliga fara sare? Astea le plac mult. Sa le arati cu degetul unde e, poate il urmeaza.
Intreaba si la un cabinet veterinar, poate iti spune vreun truc.
Daca e closca ta si ii poti duce inapoi la closca, nu ar fi rau sa incerci, mai vorbesc si ei cu mama lor, ii mai invata ce si cum.
Altfel, sunt si pui facuti la clocitoare care ajung mari, de ce nu ar ajunge si ai tai? Sa stai mult cu ei, ca le place sa simta caldura corpului si ca nu sunt singuri.
Arata-ne si o poza cu ei daca vrei. happy

| Michele7 a răspuns:

De ce i-ai luat de la cloșcă? De cât timp sunt ieșiți din ou?