| DaTRoll a întrebat:

Am o piscina Intex de diametru 5.20 cu o inaltime de 1, 30. Am pus apa stradala, la mine apa este galbena, dar la un vecin cu o piscina mai mica avand prima data si el apa galbena a folosit pastile si s-a albit. Am folosit niste pastile dupa recomandarea cuiva si nu s-a schimbat, am luat pastile cum are vecinul si de 3 zile tot merge pompa, s-au dizolvat pastilele si apa nu s-a schimbat. Filtrul din pompa este galben si il schimb odata la 2 ore cu unul nou. Am facut un test apei si pH-ul este mai mare decat este indicat iar clor g/ml este destul de ok. Ce sa ii fac, am bagat 18 mc de apa si tot o filtrez? Nu se schimba culoarea din cauza pH ului?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pastile laughing naspa, fara sa chemi doctoru n-ai facut nimic laughing laughing pai reteta ti-a dat, ori ai luat fara reteta pastilele alea laughing

Omule daca ai piscina cauta si cum se intretine, nu te gandi ca piscina este un lac ceva si nu-i trebuie nimic.
Deci daca ai avut bani de piscina poti sa cumperi si un chit din ala cu care faci teste.Bine,acum daca degeaba citesti ce scrie acolo si cu ala in mana si tot nu stii, atunci fa bine si angajeaza pe cineva care se pricepe sa vina regulat si sa faca teste la apa, ca de aia zici ca ai bani nu?
Piscina costa bani, nu-ti aduce ea bani tie, este consumatoare de bani si timp.

| DaTRoll explică:

Bravo