| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Am o portiune de perete relativ mica care a dezvoltat pe mai multe parti niste pete galbene nu stiu de la ce sunt. Am incercat sa dau cu lavabila insa nu functioneaza, cum as putea sa le acopar? Multumesc

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In bucătărie, dormitor, ți-a sărit ulei, in cazul bucătăriei.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

In sufragerie.

| sierra1 a răspuns:

Peretele e alb?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Folosește-l

https://www.emag.ro/......DYFTCBBBM/

in câteva secunde ai REZOLVAT!

| cristi202 a răspuns (pentru sierra1):

Zice ca rezolva, dar nu chiar. Ca mai toate solutiile. Sotia mea a dat intr-o încăpere, si dupa vreo doua luni, a fost la fel ca inainte.

| sierra1 a răspuns (pentru cristi202):

"dupa vreo doua luni, a fost la fel ca inainte" - soluția FUNCȚIONEAZĂ dar ție-ți revine plăcuta sarcină de a inlătura CAUZA. De efect m-am ocupat eu (dacă zici că ai dat cu SAVO)

| Vântulalb a răspuns:

Ce sunt acele pete? Umezeala? Igrasie?
Inlatura cauza si apoi poti da cu lavabil.

| geani71 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa va concentrati pe acoperirea lor, ci mai degraba pe cauza, ce anume provoaca aceste pete. Banuiesc ca este vorba de umezeala, vedeti de unde vine, poate este un perete exterior. Solutiile antinumegai oricare ar fi ele, trebuie aplicate doar pe peretele curatat si foarte bine uscat. Incepeti prin a indeparta tot stratul afectat, aplicati o noua tencuiala si bine ar fi sa fie una antiigrasie. Eu am folosit MAI tencuiala antiigrasie si nu mai am niciun fel de probleme. Atentie insa sa nu aplicati glet de ipsos pentru aceasta tencuiala antiigrasie.