| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, am scapat cativa stropi de oja pe gemuletul masinii de spalat rufe, am dat imediat cu acetona, din nefericire. si s-a facut o pelicula pe geam pe care nu am reusit pe urma sa o scot cu nimic. Am incercat cu produse obisnuite pe care le avem cu totii in casa, detergent vase, rufe, sapun...multa apa calda...nimic! Spuneti-mi va rog cum as putea acum sa scot pata de acetona de pe geamul cuvei? Cu ce stergi, scoti acetona?! Va multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre!

4 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Dia are dreptate. Ai o mica sansa sa faci pata sa arate mai bine. Ia-ti o carpa uscata, curata, care nu lasa scame si cat mai neteda. Pune o picatura mica-mica de acetona pe un colt al zonei distruse. Sterge-o imediat (repet, imediat) cu carpa uscata. (poti sa iti moi varful degetului in acetona si pe urma sa il pui pe geam). Fa testul asta pe o suprafata cat mai mica si vezi daca arata cat de cat mai bine. Daca merge, repeta operatiunea pe toata pata.

| Bab a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa-ti spun

| dia_4000 a răspuns:

Nu cred ca se mai poate sterge, acetona a "topit" geamul masinii de spalat, acest fiind din material plastic.

| Virgil_Tudor_1969 a răspuns:

Daca e geam nu sunt probleme, daca e plastic lasa-l asa, sau aici reparatiimasinidespalat.com.ro