| valentin02 a întrebat:

As dori sa stau in chirie in Popesti-Leordeni si as dori sa stiu ce comportament (civilizatie, interactiune) au oamenii din aceasta localitate.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cam generala intrebarea. Daca e vorba de blocurile noi din zona Drumul Fermei e relativ OK, cam ca in orice alt cartier fara pretentii din Bucuresti. Infrastructura zonei e "cam ca la tara", vezi sa nu fii la mai mult de 15-20 minute de mers pe jos de capatul metroului ca alt transport public decent de acolo nu ai.
Idem daca e vorba de blocuri noi din zona sos. Oltenitei vezi sa fii tot asa la max. 15 minute de mers pe jos de capatul de tramvai (1, 10,34) de la Romprim.
In rest Popesti Leordeni e o fosta comuna suburbana aproape lipita de Bucuresti.

| valentin02 explică (pentru andreia67):

Doresc sa stau aproape de Metroul Dimitrie Leonida si as dori sa stiu ce tip de comportament au oamenii, inclusiv cei ce au bicicleta si folosesc metroul.