| NiculaeClaudiuAndrei a întrebat:

Buna ziua, cine are bideu la bloc imi poate spune cineva daca se poate monta bideu într-un apartament?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate monta un bideu in baia de apratamnet, dar trebuie sa se faca niste modificari/racorduri de teava, care sa alimenteze bideul cu apa si alta teava, care sa scurga apa in canalizarea baii.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai o baie în care poți dansa chiar și după ce ai "mobilat-o" cu tot ce trebuie, probabil că poți monta și un bideu.
Dar dacă stai într-un bloc din astea vechi, comuniste, unde poți să stai și pe tron, și să te speli la chiuvetă, există o soluție care se cheamă "duș cu funcție de bideu". O montezi lângă vasul de toaletă și gata.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă stai să te gândești, un bideu nu este altceva decât o chiuvetă pe care te poți așeza. Deci evident că se poate monta.

| IceRope a răspuns:

De ce nu? Poți să îl montezi chiar și în garaj, în pod sau în beci. Loc să ai, în rest...

| tusha a răspuns:

Da,se poate monta, si il racordezi la apa, iar scurgerea o conectezi la wc

| MihaelaIon a răspuns:

Buna! Te pot consilia cei de la Florin Art:
https://florinart.ro/categorie-produs/wc-cu-bideu/