| LanguageMaster a întrebat:

Dacă stau la bloc, cum pot băga într-un apartament un frigider dublu de 130kg?

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cu... grija. happy
Am bagat asa un dulap imens intr-un dormitor. Nu a fost problema la intrarea in apartament, ci la holul mic ce pornea din sufragerie si din el dadeai in dormitor. Era doar un pic mai mare ca dulapul... happy
Cu grija, si cu vreo trei zdrahoni de barbati plus unul cu cap, asta neaparat nu trebuie sa lipseasca, ca altfel cei trie trag degeaba, vei reusi sa il bagi.

| darrio2007 a răspuns:

Greu sau deloc. De obicei usile au 90 cm golul. Masoara dimensiunile frigiderului si a golului usii si vezi daca merge. N-ai sa scoti usa sau usile cu tot cu toc pentru un frigider.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă intră pe ușă, cu doi culturiști. Dacă nu intră, dai jos catul și îl pui la loc. Sunt firme de debarasări, mutări.

| gabicoo a răspuns:

Cauta pe Youtube episodul special pentru Craciun 2018 și vezi cum a procedat Celentano cu bradul lui Vasile.
laughing

| Panamax a răspuns:

Deschizi usa la apartament, bagi figiderul si inchizi usa la loc.
Simplu.

| ziftode a răspuns:

Eu am avut un frigider simplu, usa mea a fost schimbata cu una metalica si era mai mica cu 5cm si nu a iesit decat dupa ce l-am intors cu josul in sus
deci... TREBUIE sa iti intre pe usa, si sa ai si cum sa il manipulezi depinde ce ai in fata usii, ce pereti, etc.

cu alte cuvinte, ia o ruleta si masoara

altfel, nu exista nici un motiv oarecare a iti interzica sa iti iei combina frigorifica profesionala mare cat o camera pe care o aduci bucati si o ansamblezi in camera, e treaba ta!

| ibaal a răspuns:

Cum sa-l bagi!? Simplu, daca ai loc, iei si tu cativa fortosi si il caratibig grin
Daca nu e loc, doar n-o sa te apuci acum de spart peretiilaughing
P.S. Nu ai precizat la ce etaj stailaughing

| Demidol a răspuns:

Cum adica "dublu"? Are doua usi ca la dulap?
Chiar si asa, am vazut astfel de frigidere in locuinte. Incap si pe casa scarii, si pe usa de la intrare.

| AllexXtreme a răspuns:

Ieși la balcon îl legi de o sfoara și îl tragi sus la geam dacă e mare geamul laughing))

| Catrice a răspuns (pentru AllexXtreme):

Dacă nu, sparge peretele. Sau acoperișul dacă e la ultimul etaj.