| Sebiq a întrebat:

Buna ziua TPU! Am si eu o intrebare legata de perusii mei.Stau numai in coltul din dreapta a coliviei pe bat se pupa.Dar daca pun mana langa colivie se sperie.Ce pot sa le fac sa nu se mai sperie si sa se joace sa se dea si ei in leagan, ei nu se da.Multumesc pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| stelutzagry a răspuns:

Eu zic ca sunt speriati si o sati ia mult timp sa ii acomodezi. ia-o incetul cu incetul, vorbeste in fiecare zi cu ei, pupai, incearca sa ii iei pe deget. arata-le ca daca te apropii de cusca nu se intampla nimic rau, de ex adule o salata un patrunjel

2 răspunsuri:
| Adytzu100 a răspuns:

Poate lor nu le place colibia. Ai incercat sa ii pui in alta?

| stelutzagry a răspuns (pentru Adytzu100):

Eu zic ca sunt speriati si o sati ia mult timp sa ii acomodezi. ia-o incetul cu incetul, vorbeste in fiecare zi cu ei, pupai, incearca sa ii iei pe deget. arata-le ca daca te apropii de cusca nu se intampla nimic rau, de ex adule o salata un patrunjel

| Sebiq explică:

Mersi frumos.