| AndreiViper a întrebat:

Bună Ziua TPU! Am și eu o întrebare pentru cei care ați mai făcut bai la case bătrânești la tara.
Eu as vrea sa fac o baie plus încă o camera lipite de casa actuala, baia vreau sa fie de 3 pe 4 m și camera tot atât.

Menționez ca BCA-ul îl am deja, plasele de fier la fel, fierul beton, cada, boilerul și chiuveta.
M-ar interesa sa știu cam cât m-ar costa pana la gata și cum le-ati făcut voi.

Mulțumesc frumos pentru răspuns!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar autorizarile de constructii de la CADASTRU le ai?
ca de ele depinde totul, sa se vada unde-i amplasata scurgerea, ce sistem exista samd.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia legatura cu un zidar ăla vine acasa masoara si iti spune pretul final materiale cumperi tu el iti spune ce sa iei cîti saci de adeziv are nevoie si cit costa mina de lucru.

| sh859JD a răspuns:

Sparge cămara si fă baia acolo, după sparge un perete depe hol si prelungestel, iar apoi chemi un zidar sa iti puna pereti la loc si sa iti bage tencuiala si la camera si la budă