| cristyle a întrebat:

Burghiile plate de genul : http://www.alprod.ro/......phite.html Pot fi folosite in executarea de gauri in PAL sau ghips-carton? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Da poti da gauri f usor in lemn si in rigips nu mai zic.Dar pentru rigips este o alta scula care tot la masina de gaurit se pune.Este de genul ca o teava cu dinti, cred ca intelegi ce spun.Aia este tot pentru lemn ca si asta ce ai aratat tu, dar poti da gauri in rigips ceva mai bine ca asta din imaginea ta.Ce ai artat tu merge foarte bine in lemn.Deci pentru PAL as zice scula ce au am zis e mai buna.Dar merge si ce ai aratat tu.

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai nu cred ca poti sa gauresti PAL-ul cu asa ceva (numai zic de ghips-carton)

| LIN2010 a răspuns:

Merge foarte bine in pal (melaminat sau nu)in placi OSB, chiar si in lemn masiv, merge si in ghips-carton, dar pentru acesta sunt alt fel de dispozitive pentu gaurit.Respecte