Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cand se inchiriaza un imobil se plateste o luna avans si o luna garantie, asta inseamna ca plata lunara a chiriei este pe luna curenta si nu pe o luna in urma, nu?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu, ea e cu probleme. Am mai avut si eu de a face cu deastia cu sindromul Tom&Jerry dar ce sa le faci... laughing

10 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Asta depinde de proprietar, uni nu cer chirie in avans si nici garantii. Cand cei da, evident este pe luna curenta nu pe luna anterioara!

| katy a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Da eu stiu asta, vad ca proprietara mea nu stie si intrebasem ca sa ma asigur credeam ca sunt eu aia confuza, multumesc!

| katy a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Asa este vad ca se aproprie timpul de a pleca si incearca sa mai pape niste bani cu diverse pretexte pentru mine cel putin sunt puierile si stupide, sper sa scap o data de stresul pe care mi-l provoca

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru katy):

Succes!

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru katy):

Nu, ea e cu probleme. Am mai avut si eu de a face cu deastia cu sindromul Tom&Jerry dar ce sa le faci... laughing

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Fi mai explicita-cat ai platit la preluarea imobilului si cat e garantia.

| katy a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Nu conteaza cat, am formulat intrebarea cat se poate de explicit, multumesc oricum am gasit informatia pe care o cautam

| MeOana a răspuns:

Da

| emil11 a răspuns:

Ce zici tu se numeste(o chirie+garantie).La plecare din acel loc garantia o primesti inapoi.

| katy a răspuns (pentru emil11):

Da stiu, vroiam sa ma asigur doar ..vad ca proprietara mea nu stie, mersi.

| kinezul007 a răspuns:

Da pentru ca ai platiti o luna avans o seara frumoasa