| anastazzia321 a întrebat:

Care este cea mai buna firma la care pot apela sa reconditioneez o cada de fonta? as dori sa o fac rosu aprins (ferari). exista firme care pot face asta?

Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Http://www.reconditionaricazi.ro/media.html
am auzit ca aceasta firma este foarte buna, am vazut poze si un reportaj la protv despre ei... reconditioneaza si refac vana dupa cum doresti, o personalizeaza cum doresti...

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti poti face singur(a): prima data cureti resturile de zmalt (daca este deteriorat, ciupit), dai un strat de grund pentru metal universal, dupa care suflii cu vopsea de zmalt (spray) la culoarea dorita. Calitatea (si dexteritatea) conteaza!

Bula
| Bula a răspuns:

Ti-am dat raspunsul mai devreme: ti-o faci singur(a)

| carmen_5367 a răspuns:

Imi pare rau ca trebuie sa cataloghez raspunsul tau la bancurile cu bula nu vreau sa intru in polemici dar asta cu spray o stie tata lumea este de domeniul trecutului si nu functioneaza se exfoliaza si se face mai urata decat inainte iar spray rosu gasesti doar auto ceia ce... nu recomand. o firma cunoscuta si destul de apreciata pe piata cu o arie mare de acoperire in tara (depinde de unde esti tu )este white briliant. aceasta firma se ocupa doar cu acest gen de lucrari emailat reemailat reconditionat cazi de baie stiu ca fac si culori dar nu stiu daca pot face rosu aprins culoarea dorita de tine. este aceiasi care a recomandato si tundenana

| carmen_5367 a răspuns:

Cada dumneavoastra arata urat, este galbena, aspra, fara luciu, cu smaltul sarit? Culoarea nu mai este in ton cu faianta, gresia sau setul de baie? Nu mai poate fi inlocuita pentru ca nu iese pe usa sau ati distruge toata baia?
Acum existam noi!
Ce rost are sa schimbi cada daca noi o facem sa arate ca noua?
Printr-o tehnologie de tratare si acoperirea suprafetelor emailate firma noastra reconditioaneaza produse sanitare redandule stralucirea si culoarea de alta data fara mizerii si intr-un timp record (maxim 2 ore). Nu mai sunteti nevoiti sa scoateti cada cea veche si sa o inlocuiti.

Indiferent de starea cazii noi o facem sa devina noua.

Cazile vechi din fonta ofera o rezistenta sporita, izoleaza termic si fonic, nu flambeaza si nu fac zgomot atunci cand sunt folosite asa cum fac cele de tabla sau din alt material subtire. Cazile de fonta sunt garantate cel putin 50 de ani iar noi oferim o garantie de 4 ani pentru reconditionarea ceea ce nici o alta firma care comercializeaza cazi noi nu poate oferi la o cada din tabla sau din fibra de sticla, in plus o cada pentru a o schimba necesita multa munca si deterioararea intregii bai.

Nu cred ca cineva ar dori sa schimbe cada in fiecare an dar o reconditionare la 5-6 ani este accesibila oricarei familii redandui stralucirea ca in prima zi si prin aceasta tehnologie noi am demonstrat asta.

Suntem singura firma de reconditionari cazi de baie cere foloseste aceasta tehnologie aplicand email la cald in mai multe straturi chiar la beneficiar acasa.
Nu folosim vopseluri sau alte produse din comert care se exfoliaza, se ingalbenesc sau isi pierd luciu dupa prima folosire.
Sperand ca v-am convins ca o cada veche din fonta reconditionata de firma White Birliant este mult mai calitativa decat orice produs aflat in comert va invitam sa apelati la serviciile oferite de firma noastra cu cea mai mare incredere

| carmen_5367 a răspuns:

Acesta este discursul lor dar cauta si pe forumuri despre aceasta firma ....singurul lucru care le este reprosat este publicitatea agresiva laughing) lipesc peste tot

| carmen_5367 a răspuns:

Pt anonim... daca citezi dintr-un ziar sau dintr-o publicatie sau pur si simplu folosesti textul alt cuiva te rugam sa te recomanzi si sa specifici ca este un citat. multumesc pentru intelegere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm... mit sau adevar? ''
as putea scrie un adevarat articol despre aceste metode si firme specializate in reconditionarea cazilor de baie. insa de la data publicarii anuntului si pana astazi metodele de reconditionare au evouat, ceia ce se facea pana nu demult cazilor de baie nu era alt ceva decat o vopsire cu o rasina epoxidica care o putea aplica ori cine la pensula dar calitatea lucrarii lasa de dorit iar produsul finit era in maxim 3 4 luni o ruina a mesterilor de mica publicitate. asa cum scriu si comentatorii de mai sus am cautat o firma care se ocupa cu astfel de lucrari si nu mica mi-a fost mirarea cand am descoperit sute de anunturi si zeci de variante de pret de la mesteri care pun faianta gresie ghips carton si care mai reconditioneaza si cazi de baie dar cu materialul clientului (asta pentru a nu isi asuma nici o responsabilitate in cazul exfolierii sau a degradarii)dar si firme axate doar pe reconditionari cazi de baie. am vazut si o publicitate agresiva in ideia de a promova aceasta metoda de emailare (sigur aveti la scara blocului unde locuiti un afis cu garantie 4 ani, reconditionam cazi de baie etc )eu unul am crezut ca este cineva care incearca sa ma terorizeze cu aceste anunturi mai ales ca anul asta am fost la constanta in vacanta si am vazut si acolo anunturi de acelasi gen (daca locuiti in bucuresti stiti despre ce vorbesc ) si am vazut o extindere rapida a acestei afaceri.''