| NascutSaFiuTrist a întrebat:

Care este diferenta inre motosapa si motocultor? Si as vrea sa stiu daca e bun de ceva motocultorul R650H cu motor Honda de 6.5 CP

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Motosapa face oarecum o operatie de faramitare, sau chiar de arat intr-un teren moale.Motocultorul are functia de a forma canalele pentru seminte si dispozitiv de dozare si plantarea acestora, chiar si de acoperire.R650H e bun, mai ales daca discutam de suprafete arate corespunzator, bine discuite.