Întrebare recomandată | imihaistoian a întrebat:

Care sunt cele mai bune zone de locuit sau unde sa iti iei un apartament in capitala?

Răspuns Câştigător
| Alishia a răspuns:

Alea unde ai toate utilitatile cat mai aproape,adica:parc, metrou, autobuze, magazine, etc

| VadTot a răspuns (pentru Alishia):

Dar Si pretul e pe masura.laughing

| Alishia a răspuns (pentru VadTot):

Asta-i adevarat.

13 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Evident ca depinde de buget. Ideal e sa fie undeva aproape de un metrou, ca iarna cand sunt nametii de 2 metri pe strazi sa poti ajunge usor unde ai treaba/acasa. Multi se duc prin zone pe unde mai au rude, cunostinte, prieteni, dar pana la urma te adaptezi oriunde. Sa eviti categoric insa zona Ferentari si daca ai acces la o harta a Bucurestiului zonele de extremitate a cartierelor, pe acolo e lumea mai saraca in general si sunt multe probleme (nu vorbesc de zonele noi rezidentiale). Se spune ca in zona de sud este solul foarte bun, rezistent - asta pentru ce tine de partea cu cutremurele. Mie personal imi place mult zona Titan/Balta Alba, desi nu stau pe acolo, e multa verdeata.

| VadTot a răspuns:

Sa Nu Faci Greseala Asta Si sa vii in capitatala mai bine axeaza-te pe imprejurimi cat mai aproape de Bucuresti Dar nici decum nu ti recomand sa ti cumperi un apartament in Bucuresti Vei face greseala vietii tale iti garantez! apropo unde stai? Poate facem un schimblaughing

| Remus13 a răspuns:

In cartierul Berceni, unde locuiesc si eu. Este o zona excelenta.

| dianainsta01 a răspuns:

Daca stai singur/a cred ca o garsoniera in centrul orasului...

| lumy4u a răspuns:

Drumul taberii

| Timeea2001 a răspuns:

In sectorul 1 in capitala...

| MoNyKa66 a răspuns:

Pai...in sectorul 1 in capitala...ai si acces la unele vedetewinking

| Nebun_Cris_1994 a răspuns:

Intr-un loc in care se mananca bine

| Comandorul a răspuns:

Nu exista o zona buna. Totul depinde de interesele tale. De obicei, se alege o zona cat mai apropiata de serviciu, asta in cazul in care ai unul stabil. Daca nu, te orientezi in functie de buget. Ai bani dstui, te duci pe Unirii. Nu ai asa de multi, te rezumi la Rahova. Asta ar fi doar un exemplu.

| K1Ll3R_5461 a răspuns:

Pe Primaverii e cel mai binewinking

| Carliita a răspuns:

Dupa parerea meaa. e bine acoolo unde iti place tie cel mai mult. happy
Insa cred ca cel mai bine este in sectorul 4.
Bafta la gasit loc! :*