| rebecca079 a întrebat:

Am nevoie de ajutor de la brasoveni big grin Urmeaza sa vin la facultate in Brasov si as vrea sa stiu care sunt cele mai bune zone de locuit din oras. nu neaparat in centru, dar nici foarte departe.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu locuiesc în Cluj-Napoca, deci nu sunt cel mai indicat pentru sfaturi, dar cred ca aste sunt bune de urmat: sa fi la 5. 10 min. de stația de troleibuz, max 15 min. de magazine, optim ar fi sa fie la distanta de mers pe jos de facultate (20. 30 min.) sau traseul pe care circula troleibuzul sa nu treaca prin zonele aglomerate ale orașului (locul unde stai sa fie în același cartier cu facultatea unde mergi).
Sper ca sfaturile mele sa iți fie de ajutor.

| J0hn a răspuns:

Cel mai bun camin din oras zic eu. in zona Spitalului Judetean Brasov / mai exact in curtea Liceului Grigore Antipa! Conditii super bune.

| SaMoriTu a răspuns:

Undeva in tractorul sau pe calea bucurestiwinking

| sabinuk89 a răspuns:

Depinde si la ce facultate mergi. Oricum majoritatea sunt in centru... Pai in centru zic si eu ca ar fi bine, adica macar la cateva strazi distanta, ti-am zis, in functie si de locul facultatii.

| tonybigboss a răspuns:

Cel mai bin in centru iti zic eu