| Cristi7529 a întrebat:

Cat costa o autorizatie pentru renovarea locuintei?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de cladire si de lucrarile de efectuar.
Doar in proiectant poate da estimare, dupa vizualizarea cladirii si ale actelor.

| relian a răspuns:

Daca renovezi la interior, cine te vede? La exterior la fel, in RO nu vine nimeni sa te ia la rost ca repari ceva la casa.
Dar daca vrei sa iei autorizatie fa cum crezi, oricum nu te afecteaza ca valoare, cred.
Cit platesti pentru autorizatie, vezi la primarie, preturile is diferite de la oras la oras.

| mi25 a răspuns:

Taxele locale - ca aceasta - sunt aprobate de Consiliul local si difera de la localitate la localitate.

Răspuns utilizator avertizat