| Andrei_1351 a întrebat:

Cati metri patrati de folie din plastic trebuie sa cumpere cineva pentru a acoperi o sera cu dimensiunile 10mX8mX1,40m? Sunt patru fete laterale si acoperisul este dreptunghiular!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Folia de solar se vinde la metrul liniar, iar latimea foliei este de 4m.
Calculeaza singur, imparte constructia in acele fasii de 4m, pe care le tai la ce lungime vrei tu, si vezi cati metri liniari trebuie sa cumperi.

| bucurestiamenajari a răspuns:

Salut,

Cam 120 mp de folie. Da, aceasta folie se vinde la latimea de 4 m si iti trebuie 30 ml x 4 m = 120 mp

Detalii aici: http://goo.gl/haFp1b